top of page

Звіт директора комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської міської радиВінницької області»

Людмили МИХАЙЛОВСЬКОЇперед трудовим колективом та громадськістю

за 2023-2024 навчальний рік

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівників навчальних закладів.

Мета звітування: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1.   Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом освіти.

2.     Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління  закладом освіти.

Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №4Козятинської  міської ради Вінницької області» для дітей від 2 до 6 (7) років з групами загального розвитку.

Розташований за адресою м. Козятин, Хмільницький район, Вінницька область, вул. Героїв Майдану, буд. 8. Тел.: (04342) 5-25-47; Е-mail: malyatko.k@gmail.com сайт: malyatkok.wixsite.com/mysite.

Розрахований на 115 місць з 10,5 годинним режимом роботи (з 7-30 до 18-00) та 3-х разовим харчуванням.Всього  заклад розрахований на 6 груп,  з яких 1 – група раннього віку, 5 – садових груп.

У 2023-2024 навчальному році пріоритетними напряками роботи комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської  міської ради Вінницької області» були:

- організація і підтримка безпечного освітнього простору ЗДО;

-  формування національно-патріотичної самосвідомості дошкільнят у різних видах освітньої діяльності;

-  партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей;

- самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище ЗДО».

 

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської  міської ради Вінницької області» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, зокрема: Конституції України, Законів України «Про освіту» від  05.09.2017 року № 2145-VIII, «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-III (із змінами), Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року  № 305 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 №86), тощо та інших розпорядчих документів.

Статут ЗДО №4 Козятинської міської ради, затверджений рішенням 25 (п) сесії 8 скликання №875-VІІІ від 08.06.2022 р., відповідає Положенню про заклад дошкільної освіти та чинному законодавству. Складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської міської ради визначений як юридична особа.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей. Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності. Спілкування, навчання та ведення документації здійснювалося державною мовою.

В закладі обладнано методичний та медичний кабінети,  музична зала, спортивний та ігрові майданчики. Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Відрахування дітей із ЗДО, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснювалося відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти та Методичних рекомендацій щодо зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану, затверджених  наказом Міністерства освіти і науки України від 15.11.2023 року №1397. Дошкільнят, які тривалий час не відвідують заклад дошкільної освіти переведено до різновікової групи, створеної відповідно до наказу від 16.11.23 №101-АГ «Про створення різновікової групи у ЗДО №4 Козятинської міської ради». Середньорічне відвідування вихованців не виходить за межі граничної наповнюваності груп.

 

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Заклад забезпечений педагогічними кадрамиі технічним персоналом. Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 27 (з них 1 працівник мобілізований). З них педагогів – 11. За рівнем кваліфікації педагоги мають такі кваліфікаційні категорії:  категорія «спеціаліст» – 1 педагоги, «спеціаліст ІІ кавтегорії» - 5 педагогів, 11 тарифний розряд –4 педагоги, 10 тарифний розряд – 1 педагог.

За рівнем освіти педагоги мають:  вищу педагогічну освіту - 2 педагогів, а всі решта – базову вищу педагогічну освіту. Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація   працівників. Адміністрацією закладу достатня увага приділяється організації проведення атестації педагогічних працівників, відповідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Складено перспективний план атестації педагогічних працівників. Адміністрацією відвідуються навчальні заняття, вивчається система роботи педагогів, творчі звіти педагогів заслуховуються на засіданні педагогічної ради. У 2023-2024 н.р. були проатестовані на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії» 5 педпрацівники – Олена ТІТАРЧУК, Олена РЕЙНВАЛДЕ, Людмила ВОЛЧОК, Наталія ЗЛАТОГУРСЬКА, Тетяна ШЕВЧУК.

Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є курсова перепідготовка. В 2023-2024 навчальному році всі етапи курсової перепідготовки пройшла вихователь Тетяна СТЕЦЮК.  Складено перспективний план проходження курсової підготовки педагогів.

 

 

  1. САМООЦІНЮВАННЯ ЗА НАПРЯМОМ«ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗДО»

методи збору інформації, інструменти та джерела отримання інформації

 

Для вивчення якості освітньої діяльності у ЗДО №4 Козятинської міської ради за напрямом «Освітнє середовище» використовувалися такі методи збору інформації та інструменти:

Опитування:

  • анкетування учасників освітнього процесу (педагогів, дітей, батьків)

  • індивідуальне інтерв’ю (з педагогами, батьками)

  • опитування (педагогів, батьків, дітей)

Спостереження:

-  за освітнім середовищем;

-  за організацією життєдіяльності дошкільників;

-  за проведенням занять;

-  за дотриманням режиму прогулянок та їх змістом тощо.

Вивчення документації (стратегії розвитку ЗДО (Програми розвитку); освітньої програми; річного плану роботи; календарних та перспективних планів освітньої діяльності педагогів; плану заходів із запобігання булінгу (цькування); плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників; протоколів засідань педагогічної ради; наказів керівника; номенклатури справ тощо).

Моніторинг:

  • освітнього середовища (санітарно-гігієнічні умови, стан забезпечення розвивальних осередків у групі, безпека ігрових та спортивного майданчиків, вплив середовища на якість освітнього процесу та ін.);

  • навчально-методичного забезпечення (навчально-методична база, програми, методичні рекомендації, методичні розробки, досвід роботи, демонстраційний матеріал, картотеки дидактичних матеріалів, картотеки публікацій та ін.);

  • самоосвітньої діяльності та підвищення кваліфікації педагогів;

  • тощо.

Аналіз даних та показників, які впливають на освітню діяльність:

  • фінансування закладу;

  • кількісно-якісний кваліфікаційний склад педагогічних працівників;

  • щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

  • оцінювання предметно-просторового розвивального середовища у вікових групах та ЗДО в цілому;

  • система оцінювання рівнів розвитку здобувачів дошкільної освіти;

  • підсумкове оцінювання дітей на підсумкових заняттях;

  • інші інструменти, розроблені ЗДО.

 

Створення комфортних, безпечних, доступних

і нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей та праці

На виконання концепції розвитку ЗДО №4 Козятинської міської ради та виконання  плану роботи ЗДО №4 Козятинської міської ради на 2023/2024 навчальний рік проведено самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» за вимогами:

  • створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей та праці;

  • створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;

  • формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору.

Самооцінювання провела робоча група у складі:

Людмили МИХАЙЛОВСЬКОЇ, директора

Тетяни ШЕВЧУК, вихователя-методиста

Лілії ПШЕГАЛІНСЬКОЇ, заступника директора з господарства

Вікторії ТРЕМБОВЕЦЬКОЇ, сестри медичної старшої

Наталія РОМАНОВИЧ, керівник музичний

Антоніна ОСТАПЧУК Голова батьківського комітету

План роботи ЗДО №4 Козятинської міської ради на 2023/2024 навчальний рік колектив закладу реалізував через виконання пріоритетних завдань:

  1. Організація та підтримка безпечногоосвітнього простору в закладідошкільноїосвіти.

  2. Продовжуватиформуватинаціонально-патріотичнусамосвідомістьдошкільників у різних видах освітньоїдіяльності.

  3. Партнерство у співпраці  з батьками абозаконнимипредставникамидітей.

             4.  Проведення самооцінювання діяльності закладу за напрямом «Освітнє середовище».

Яким має бути освітнє середовище у закладі дошкільної освіти? Колектив закладу враховував критерії та індикатори самооцінювання, відповідно до Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Безпечне освітнє середовище - сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної, майнової та/або моральної шкоди. Так визначеноу пункті 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Також згідно з ним шкоду можна заподіяти, зокрема внаслідок недотримання вимог:

  • санітарних, протипожежних та/або будівельних норм і правил;

  • законодавства щодо кібербезпеки, захисту персональних даних;

  • безпеки харчових продуктів та/або надання неякісних послуг з харчування.

А також - шляхом фізичного та/або психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, ділової репутації (булінг (цькування), поширення неправдивих відомостей тощо), пропаганди та/або агітації, у тому числі з використанням кіберпростору, а також унеможливлюють вживання на території закладу освіти алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин.Усього зазначеного не повинно бути в освітньому середовищі зразкового закладу освіти. А як повинно бути? Так як є у нашому ЗДО №4 Козятинської міської ради.

Освітнє середовище - це світ взаємопов’язаних предметів, явищ та людей, які постійно оточують дітей, обумовлюючи їхній розвиток. Під час вивчення освітнього процесу за напрямом «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» члени робочої групи застосовували основні методи збору інформації:

  • спостереження (освітнє середовище);

  • вивчення документації;

  • бесіди з вихователями і дітьми;

  • аналіз різних форм взаємодії вихователя і дітей, вихователя і батьків;

  • опитування (анкетування педагогічних працівників);

  • опитування (анкетування батьків).

Створення безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей та праці у ЗДО розпочинається з улаштування території та приміщень закладу дошкільної освіти, безпечності споруд і обладнання, дотриманням інструкцій з охорони праці та БЖД.

Територія ЗДО №4 Козятинської міської ради складає 0,49 га. Цільове призначення земельної ділянки – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. Територія огорожена парканом, недоступна для несанкціонованого заїзду транспортних засобів.

На території обладнані тіньові навіси (з лавами) за кількістю групових майданчиків. Кількість майданчиків відповідає кількості груп у ЗДО.

На території закладу облаштовано спортивно-ігрову зону: фізкультурний майданчик.

Територія безпечна для фізичної активності здобувачів освіти: обладнання справне, відсутні ями, відсутні дерева, кущі, рослин з колючками та отруйними плодами, гриби. Територія чиста, доглянута. Адміністрація дбає за відсутність нагромадження сміття, будівельних матеріалів, опалого листя. Територія підлягає постійному прибиранню. Забезпечено можливість безперешкодного руху територією закладу (доріжки, проходи без порогів, сходів та достатньо широкі для можливості проїзду візком). Проведений ремонт відмостки навколо будівлі ЗДО.

Забезпечено безбар’єрний доступ до будівлі, приміщень закладу освіти:

  • пологий вхід/пандус;

  • дверний прохід, що забезпечує можливість проїзду візком;

  • можливість безперешкодного пересування у приміщенні закладу по першому поверху для людей з обмеженими можливостями.

Господарська зона  відокремлена від групових та ігрових майданчиків. Є потреба висадити хвойні дерева на території закладу (можливо молоді сосни, туї, самшит) вздовж огорожі, з метою створення зеленої захисної зони.

Наш заклад дошкільної освіти має естетичний вигляд. Завершений поточний ремонт приміщення 1 молодшої групи.

Постійно на контролі аналіз оснащення приміщення укриття у нашому закладі. У процесі підготовки до навчального року проведено поточний ремонт, замінено вхідні двері, поставлено перила, оновлено проводку:

  • розташоване біля будівлі закладу;

  • місткість укриття у ЗДО №4 Козятинської міської ради – 49 осіб (діти та працівники закладу);

  • стіни, стеля виготовлені з бетонних блоків, плит;

  • будівля заглиблена у землю, не має великих отворів;

  • забезпечене електроживленням, штучним освітленням;

  • забезпечене одним евакуаційним виходом;

  • вхід облаштований подвійними дверима;

  • приміщення має природну вентиляцію;

  • в укритті забезпечується задовільний санітарний та протипожежний стан;

  • всі вихованці і працівники забезпечені в укритті медичними масками;

  • укриття забезпечене питною водою;

  • створений запас їжі (сухе печиво);

  • наявні альтернативні засоби освітлення;

  • забезпечене засобами надання домедичної допомоги.

Облаштовуючи внутрішній простір приміщення укриття, адміністрація та колектив закладу подбали про безпечність, комфортність та розміщення необхідного обладнання для організації освітнього процесу, врахували методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану.

Приміщення роздягальних кімнат у групах обладнані персональними шафами для зберігання одягу та взуття дітей.

        Спальні обладнані безпечними стаціонарними ліжками, відповідно промарковані (однаково з постільною білизною).

        Туалетні кімнати обладнані вішалками для рушників, які закріплені за кожною дитиною та відповідно промарковані. Наявні рукомийники, мило, туалетний папір. Не всі туалети вiдокремленi екранами-перегородками для хлопчиків та дівчаток.

Обладнання основних приміщень відповідає зросту та віку дітей, санітарно-гігієнічним вимогам.

Коридори, рекреаційні зони, міжсходових клітини не захаращені, естетично оформлені. В одному холі ЗДО облаштовано стенд з пожежної безпеки та цивільного захисту, в іншому - стенд з інформацією сестри медичної старшої.

У коридорах, холахнаявні попереджувальні та вказівні знаки безпеки та схематичні плани евакуації.

       Повітряно-тепловий режим усіх приміщень відповідає санітарно-гігієнічним  вимогам. Виконуються санітарно-гігієнічні вимоги щодо освітлення усіх приміщень та території.

Заклад обладнаний мережами господарським водопостачанням, мережами каналізації, водостоку, опалення, вентиляції. Холодною проточною водою заклад освіти забезпеченийупродовж року, гарячою через електробойлери:

  • групові (туалетні кімнати);

  • харчоблок;

Враховуючи воєнний стан у державі з причини агресії рф та нестабільність в електричному та тепловому постачанні ЗДО №4 Козятинської міської ради в поточному році забезпечений альтернативним джерелом живлення:

  • генератор бензиновий  (благодійно)

Приміщення закладу дошкільної освіти утримується в порядку й чистоті

Здійснюється щоденне вологе прибирання усіх приміщень у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог.

Працівники закладу дошкільної освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх. З працівниками проводяться відповідні інструктажі та навчання відповідно до вимог.

Педагогічні працівники закладу утримують своє робоче місце у чистоті.

Небезпечні для дітей предмети зберігаються в закритих ящиках, які унеможливлюють їх доступність. Забезпечують наявність вільного доступу до всіх виходів із приміщення групового осередку для можливої екстреної евакуації у разі надзвичайної ситуації.

У закладі та на його території не порушуються правила заборони куріння, вживання алкогольних напоїв.

Групові осередки, призначені для дітей певного віку, ізольовані від решти групових осередків. Батьки, працівники, діти входять у приміщення через визначені входи.

Стан приміщень: коридори, групові осередки, кабінети, зал для музичних і фізкультурних занять, харчоблок, туалети, допоміжні приміщення, стіни, підлога, інженерні мережі, дах - відповідають вимогам безпеки. Постійно проводяться поточні ремонти: шпаклювання та фарбування стелі, стін групових кімнат, спалень, роздягальних кімнат; ремонт та заміна сантехніки.

У закладі наявні: зала для музичних та фізкультурних занять, які обладнані відповідно вимог законодавства та забезпечують реалізацію освітніх програм. Наявне фізкультурно-спортивне обладнання та інвентар для розвитку основних рухів та фізичних якостей здобувачів дошкільної освіти. Наявні іграшки та обладнання для ігор та вправ спортивного характеру (хоча й потребують поповнення та часткового оновлення). У закладі наявне приладдя і допоміжний інвентар та фізкультурний інвентар.

Проведений самоаналіз діяльності методичного кабінету щодо забезпечення документами, методичною літературою, фаховими виданнями, методичнимирозробками за напрямом «Освітнє середовище ЗДО». Методичний кабінет ЗДО достатньо забезпечений документами, методичною літературою, фаховими виданнями, методичними розробками за напрямом оцінювання «Освітнє середовище ЗДО».

Забезпечення методичного кабінету усіма необхідними документамиза напрямом оцінювання «Освітнє середовище ЗДО» відповідно до нормативно-правової бази.

Забезпечення методичного кабінету методичною літературою. Сформований відповідно до розділів програми змістовний бібліотечний фонд методичного кабінету ЗДО.

Забезпечення методичного кабінетуфаховими виданнями.  З 2023 року методичний кабінет ЗДО поповнюєтьсянаступними фаховими виданнями в електронному варіанті:

  • «Практика управління дошкільним закладом»

  • «Вихователь-методист дошкільного закладу»

  • «Музичний керівник дошкільного закладу»

  • «Медична сестра дошкільного закладу»

Забезпечення методичного кабінетуметодичними розробками. Методичний кабінет ЗДО має достатній арсенал методичних розробок на допомогу педагогічним працівникам у провадженні освітньої діяльності. Сформовані теки методичних та практичних матеріалів в електронному форматі та збереженні на Coogle-диску. Усі основні методичні розробки також роздруковані у паперовому форматі для зручності у використанні педагогічними працівниками.

          Групові приміщення обладнані шафами для іграшок і підсобного матеріалу. Меблі у вікових  групах підібрані відповідно до зросту (довжини тіла) дітей.  Меблі світлих тонів, матові, переважно без блиску. Cтаціонарне обладнання (стелажі, шафи, полиці) міцно закріплені до стін, підлоги.

Наявна можливість вільного та зручного переміщення у групових осередках та користування меблями. Столи бажано розміщувати так, щоб не заважали організації рухової та ігрової діяльності. Висота столів та стільців регулюється (інколи проводиться обмін).

Добір іграшок, посібників та обладнання куточків у групах раннього віку та дошкільного віку відповідає вимогам Примірному переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, освітнє середовище потребує постійного поновлення та доповнення.

Освітнє середовище закладу дошкільної освіти спрямоване на реалізацію завдань державного стандарту. Предметно-просторове розвивальне середовище, створене в основних приміщеннях закладу дошкільної освіти, відповідає  віковим особливостям здобувачів дошкільної освіти та сприяє формуванню у них  ключових компетентностей. Предметно-просторове розвивальне середовище:динамічне, змістовно-насичене, багатофункціональне, доступне та безпечне.

Вихователі нашого педагогічного колективу проявляють професійну компетентність, визначену у затвердженому професійному стандарті «Вихователь закладу дошкільної освіти» – здатність організовувати та проєктувати освітні осередки за принципами універсального дизайну та розумного пристосування. Виконують трудові функції, зазначені у профстандарті:

беруть участь у створенні, підтримці та розвитку здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного освітнього середовища;

дотримуються партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу.

Вихователі дбають про співпрацю з батьками вихованців щодо створення освітнього середовища у групах та на майданчиках.

У закладі дошкільної освіти створено умови для якісного та безпечного харчування здобувачів дошкільної освіти. Режим харчування затверджений керівником закладу і оприлюднений в інформаційному куточку. В інформаційному куточку  наявне денне меню із зазначенням виходу кожної страви, завірено керівником і медичним працівником закладу. Поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку розміщений графік видачі їжі, який завірений керівником закладу. Перед харчоблоком, у групах наявні таблиці, в яких вказано алергени та об'єм порції, що мають отримати діти кожної вікової групи. Час видачі готових страв з харчоблоку  збігається з графіком видачі їжі та режимами дня груп. Забезпечено питний режим (кожна дитина за потреби отримує кип’ячену або фасовану воду в індивідуальній чашці).

       Приміщення харчоблоку, комора оснащені необхідним обладнанням, меблями, посудом, інвентарем. Не використовується пластмасовий посуд багаторазового використання, пощерблений посуд та емальований з пошкодженою емаллю. Кількість столового посуду у групі відповідає кількості дітей за списком.

Працівники  груп  у  чистому санітарному  одязі  (халат,  фартух,   хустка),доставляють їжу у групи лише у промаркованих, закритих кришками відрах і каструлях.

Створено умови для формування культурно-гігієнічних навичок здобувачів дошкільної освіти. За дитиною закріплено постійне місце за столом, розмір стола та стільця відповідає до зросту дитини. Перед кожним прийомом  їжі стіл сервірують згідно з меню.

У закладі дошкільної освіти забезпечується медичне обслуговування дітей, у разі потреби надається невідкладна домедична допомога. Функціонує  медичний кабінет. У медичному кабінеті наявне обладнання та вироби медичного призначення для надання  невідкладної медичної  допомоги,  є лікарські засоби для надання  невідкладної медичної  допомоги.

У закладі вживаються заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму. У разі виявлення ознак інфекційної хвороби дитину ізолюють від здорових дітей та повідомляють батьків дитини. У закладі освіти (окремих групах) проводяться обмежувальні протиепідемічні заходи. Здійснюється щоденно дезінфекція приміщень. У приміщеннях  встановлено бактерицидні лампи(закриті та відкриті):дезінфекція приміщень бактерицидними лампами проводиться за відсутності дітей та працівників відповідно до інструкції. В інформаційних куточках перевірених груп наявна інформація про інфекційні захворювання дітей дошкільного віку.

Проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками  освітнього процесу з БЖД та здорового способу життя. 

У ЗДО планується і проводиться змістовна фізкультурно-оздоровча робота у різних організаційних формах.

Два рази на рік (вересень, травень) організовано здійснюється медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури та за організацією фізичного розвитку дошкільників, у ході якого визначено, що заняття з фізкультури та система роботи з фізичного розвитку дошкільників у ЗДО №4 Козятинської міської ради проводиться ефективно та результативно.

 

Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

ЗДО №4 Козятинської міської ради успішно планує та реалізовує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу. Розроблено, затверджено та оприлюднено на сайті ЗДО План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування), які проводяться регулярно відповідно до ПЛАНУ ЗАХОДІВ, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у ЗДО №4 Козятинської міської ради

Педагоги та адміністрація закладу здійснюють системну роботу з виявлення, реагування та запобігання булінгу, іншому насильству.

Здобувачі дошкільної освіти, яким необхідна психолого-соціальна підтримка, отримують її. Батьки та педагогічні працівники ЗДО вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним.

 

Формування розвивального та мотивуючого

до навчання освітнього простору

Колектив ЗДО №4 Козятинської міської ради використовує сучасні інформаційні технології. Найпоширенішими засобами інформування батьків про життя закладу дошкільної освіти є сайт закладу, сторінка у фейсбуці. Допомагають забезпечувати швидкий контакт з батьками та працівниками вайбер-групи. Заклад підключений до мережі Інтернет.

Анкетування батьків та працівників показує в основному позитивну оцінку освітнього середовища нашого закладу. Проте є потреба врахувати поодинокі відповіді батьків: «переважно ні» з питань анкетування:

  • працівники та батьки здобувачів дошкільної освіти залучаються до розроблення плану роботи закладу освіти;

  • ваші пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень?

  • чи проводяться освітні та інформаційні заходи, спрямовані на формування у працівників та батьків здобувачів дошкільної освіти негативного ставлення до корупції.

Адміністрація закладу проаналізувала відповіді батьків та вже провела відповідну роботу щодо вирішення проблемних питань.

Якість освітнього середовища за ECERS-3 полягає в тому, як почувається дитина та як пізнає світ, чи безпечно їй емоційно та фізично, чи отримує приклади для наслідування з боку дорослих, які її оточують, чи середовище дійсно доступне для дитини.

Отже, у процесі самооцінювання освітнього середовища нашого закладу освіти визначені проблеми, які потребують подальшого вирішення:

  • поповнення ігрових майданчиків новим ігровим обладнанням;

  • заміна дахів на тіньових навісах;

  • забезпечення недоступності приміщення для несанкціонованого доступу сторонніх осіб;

  • забезпечення логопедичного кабінету;

  • у групових осередках є потреба створення відокремлених куточків для усамітнення, відпочинку;

  • постійне забезпечення педагогів фаховими виданнями та методичним забезпеченням.

А також, з урахуванням реалій сьогодення та збройної агресії рф, питання створення безпечного, комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності у ЗДО №4 Козятинської міської ради і надалі залишаються пріоритетними. У ході самоаналізу роботи відповідно до Концепції безпеки закладів освіти (схваленої КМУ від 07.04.2023 № 301-р) було відмічено також окремі недоліки, серед яких:

  • відсутність встановленого порядку організації охорони закладу, зокрема із залученням органів поліції охорони (із встановленням комплексу тривожної сигналізації) з підключенням до пунктів централізованого спостереження та реагування;

  • відсутність належної організації пропускного режиму в закладі (стаціонарні металодетектори, система контролю доступу);

  • відсутність у закладах освіти систем зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження;

  • відсутність пожежної сигналізації та блискавко захисту.

Питання, які надалі залишаються на контролі:

  1. Сприяти гнучкій трансформації діяльності ЗДО на період дії воєнного стану, убезпечуючи учасників освітнього процесу; розробити стратегію створення безпечного освітнього середовища в ЗДО.

Адміністрація ЗДО.                  

                                                           Червень.

  1. Розробити модель безпечного, комфортного, доступного, нешкідливого, освітнього середовища вільного від будь-яких  форм насильства та дискримінації, для розвитку, навчання дітей та праці.

Вихователь-методист, вихователі. До 31.08.2024 р.

  1. Сприяти  забезпеченню освітнього середовища у ЗДО і сім’ї, вільного від проявів будь-яких форм насильства та дискримінації.

Педагоги та батьки.                                                                                      Постійно.

  1. Провести онлайн-семінар  для батьків «Порядок реагування на випадки булінгу (цькування)».

Педагоги.                                                                                                        Вересень.

  1. Провести анкетування батьків з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню).

Вихователі.                                                                      

  1. Систематично знайомити  батьків з матеріалами сайту про булінг.

Вихователі.                     

  1. Оновлювати власну сторінку на сайті закладу із висвітленням створених  освітніх ресурсів (методичних розробок, презентацій, виступів, консультацій, пам’яток, порадників тощо), публікувати професійні розробки, оприлюднювати методичні розробки.

Педагогічні працівники.                  

                                                           Щомісяця.

  1. Застосовувати інформаційно-комунікаційні технології у процесі освітньої діяльності з дітьми та у роботі з батьками.

Педагогічні працівники. 

                                            Упродовж навчального року.

  1. Дбати про розроблення картотек ігор, методичних розробок, конспектів, завдань з різних видів освітньої діяльності з дітьми.

Педагогічні працівники.                     

                                                         Постійно

  1.  Поповнювати розвивальні осередки ігровим і навчальним обладнанням.

Педагогічні працівники.             

Постійно.

  1. Проводити інструктажі  з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій для батьків.

Відповідальні за проведення інструктажів.  

                     Щорічно у ТБД.

  1. Організувати проведення лабораторних досліджень води та піску та інструментальних вимірювань (випробувань) у закладі встановлених у додатку до Санітарного регламенту для закладів дошкільної освіти.

   Адміністрація ЗДО.

Липень.

  1. Провести заміну піску у пісочницях, відповідно вимог Санітарного регламенту для ЗДО.                                                                                

 

Адміністрація ЗДО

.                                                                          Травень.

  1. Поповнити групові майданчики ігровим обладнанням.

Працівники закладу у співпраці з батьками та благодійниками. 

       Серпень.

  1. Поновити інформації на стендах: «Пожежна безпека», «Охорона праці», «Цивільний захист».

Відповідальні особи за ОП, ПБ, ЦЗ.                                  

                    Квітень.

  1. Придбати світлові покажчики «Вихід» (аварійні світлодіодні світильники 4 шт.) для забезпечення евакуації  в умовах надзвичайної ситуації.

 

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Освітній процес в ЗДО будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і  науки України.

Використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2023/2024 навчальному році. А саме:

Комплексні:

-         Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» /наук.кер.

проекту В.О.Огнев’юк;методичні рекомендації до Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»;

-         Парціальна  альтернативна програма “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт”.

У 2023-2024 навчальному році педагогічний колектив працював над методичною темою: «Створення умов повноцінного та всебічного розвитку творчої особистості. Вироблення навичок здорового способу життя».

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.

Організацію та керівництво методичної роботи в закладі здійснює вихователь-методист Тетяна ШЕВЧУК на рівні сучасних вимог. Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів.  Крім педагогічних рад, консультацій, проводились засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.

Впродовж 2023-2024 навчального року було проведено чотири педагогічні ради. Напедагогічних радах розглядалися актуальні питання, які окреслюють роботу ЗДО.

Впродовж навчального року роботи у ЗДО було проведено безліч заходів, спрямованих на формування у дошкільнят патріотизму та здорового способу життя.

В цьому навчальному році наш ЗДО активно волонтерив: завдяки колективу та батькам вихованців на користь наших воїнів-захисників, на користь дітей з прифронтових зон та на користь дітей, які мають синдром Дауна. Ми доєдналися донаступних заходів:

  • акції «Освіта єднає – дрони для ЗСУ збирає»;

  • акції "Різдвяні солодощі для ЗСУ";

  • акції «Різдвяні цукерки для ЗСУ»;

  • акція "Розфарбуймо вкрадене дитинство";

  • День людини з синдромом Дауна.

За активну громадянську позицію, благодійну, волонтерську допомогу та з нагоди Дня вдячності волонтерам наш ЗДО отримав подяку від Козятинської міської ради.

Завдяки керівнику музичному Наталії РОМАНОВИЧ наші вихованці брали активну участь та взяли І премію у декількох конкурсах:

- Лілія ГРАБОВЕЦЬКА, вихованка середньої групи отримала перемогуу конкурсі "Великодні візерунки"та "Наша зоряна весна";

- тріо "Віночок" в складі вихованці ІІ молодшої групи Маргарити БЕРЛЮК, Василя ГАВРИЛЮКА та Вероніки МАДЕЙ у Всеукраїнському конкурсі мистецтв "Мамина вишня";

- тріо "Веселка" у складі дітей старшої групи СТРІЛЕЦЬ Мії, ЧОРНОЇ Злати, Вероніки КУХАР у Всеукраїнському конкурсі "Українська вишиванка"

Безмежно вдячні батькам за активну батьківську позицію, за зворотній зв’язок з закладом. Ви своєю роботою подаєте приклад іншим, надихаєте на нові справи, звершення, наближаєте нас до такої довгоочікуваної перемоги.

Все буде Україна!

Налагоджена робота батьківських груп. Батьки надають посильну допомогу закладу, допомагають в облаштуванні ігрових ділянок, проведенні ремонтних робіт, закупівлі іграшок, мийних засобів, засобів гігієни.

Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги педагогам. Адміністрацією закладу дошкільної освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Постійного контролю вимагали питання охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, нарадах при керівникові, виробничих нарадах. Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. За результатами комплексної і тематичних перевірок оформлено довідки.

Аналіз роботи закладу освіти свідчить про те, що не всі поставленні завдання були виконані в зв’язку з військовим станом в Україні, а також через довготривалу дистанційну роботу ЗДО №4 Козятинської міської ради. На наступний навчальний рік робота має бути спланована так, аби всі поставленні завдання були виконані в повному обсязі. Також необхідно впроваджувати інноваційні методики з метою підвищення результативності освітнього процесу, впроваджуючи  в освітній процес ІТ-технології.

 

5. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА, ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ТА ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в ЗДО розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводилися вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструвалися у відповідних журналах, видавалися накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

 

6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

В 2023-2024 навчальному році колектив ЗДО №4 Козятинської міської ради продовжував роботу щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей: групи раннього віку – 1 раз у місяць, інші групи – 1 раз у квартал. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії та оформлялися листи здоров’я усіх груп закладу дошкільної освіти.

Систематично проводиться моніторинг захворюваності дітей в ЗДО.

 

7. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Здоров’я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Правильна організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти  набуває особливої актуальності через високий показник охоплення дошкільною освітою дітей від 2 до 6 років. Саме тому в закладах дошкільної освіти впроваджена Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – система ХАССП, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Головним завданням системи ХАССП у ЗДО є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів комірником і до моменту видачі готової страви.

В закладі   створено робочу групу, розподілено обов’язки між членами групи, розроблено програми-передумови (основних умов і видів діяльності, що є необхідними для підтримання гігієнічних умов на всіх етапах ланцюга виготовлення харчових продуктів) та блок-схем до технологічних процесів.

Організація харчування ведеться відповідно до чинного законодавства. За 2023-2024 навчальний рік за результатами трьох перевірок  Держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень в організації харчування дітей не виявлено.

Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково-обгрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено примірне 4-тижневе сезонне меню,  погоджене із Держпромспоживслужбою та затверджене директором ЗДО. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного двотижневого меню складається меню-вимога.

З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Вартість харчування на 1 дитину в день з 20.01.2023року, відповідно до рішення виконавчого комітету Козятинської міської ради від 20.01.2023 р. №13, для дітей віком від 1 до 4 років  становить  47 грн., а для дітей  від 4 до 6 років – 66 грн. та установлено батьківську плату у розмірі 50% від повної вартості, а саме: для дітей віком від 2 до 4 років – 23.50 грн.; для дітей від 4 до 6 (7) років – 33.00 грн.

Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко  псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.

Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі,  затвердженого директором ЗДО. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.

З метою контролю за виконанням затвердженого набору продуктів, сестрою медичною ведеться журнал обліку виконання норм харчування, дотримання яких здійснюється відповідно до нормативних документів та у межах відповідних бюджетних призначень.

Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час  вживання  їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).

В закладі дошкільної освіти у відповідності до річного плану здійснюється контроль за організацією та  якістю харчування, правильною кулінарною обробкою продуктів, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю та дотриманням термінів зберігання продуктів харчування, який здійснювався сестрою медичною та завідувачем.

В 2023-2024 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій. Безкоштовно харчувалися діти – 14 дітей - батьки яких приймали участь в бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції; 3 дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; 3 дітей-ВПО. За 4 дітей з багатодітних сімей батьки сплачують 25% вартості плати за харчування.

 

8. ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Фінансова діяльність закладу дошкільної освіти впродовж 2023-2024 н.р. була спрямована на покращення, удосконалення і модернізацію матеріальної бази ЗДО, створення належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу.

В рамках підготовки до 2023-2024 навчального року спільними зусиллями працівників закладу, батьків та адміністрації ЗДО виконано ряд заходів, спрямованих на покращення матеріальної бази.

Для виконання цих заходів використані бюджетні кошти на придбання:

миючі та засоби для чищення ;

паперові рушники;

проведення медичного огляду;

технічне обслуговування вогнегасників;

обслуговування системи очистки води (картриджі);

телекомунікаційні послуги;

кошти не заборонені законодавством:

поточний ремонт групових приміщень та території;

канцелярські товари;

заміну піску в пісочницях;

господарчі товари;

миючі засоби;

витратні матеріали для копіювальної та оргтехніки.

З метою підготовки до нового 2024-2025 навчального року також спільними зусиллями адміністрації, батьків та працівників закладу дошкільної освіти плануємо провести певні заходи, зокрема:

Виконати:

- утримання найпростішого укриттяу відповідному стані для забезпечення вимог функціонування закладу;

- завершення ремонту коридору біля кабінету сестри медичної старшої;

- ремонт туалетної кімнати ІІ молодшої групи;

- впорядкування ігрових майданчиків усіх вікових груп, фарбування обладнання (за потреби);

- фарбування та дезинфекція овочесховища(за потреби);

-  вимірювання контуру заземлюючих пристроїв, опору ізоляції силових та

освітлювальних електроприладів;

- повірка електронних ваг,

- повірка термометрів та монометрів ,

Закупити:

- мийні  засоби та засоби чищення та дезінфекції;

- медикаменти та перев’язувальні матеріали;

Від імені всього колективу закладу і наших вихованців хочу подякувати засновнику закладу – Козятинській міській раді, управлінню освіти та сплрту Козятинської міської ради, працівникам ЗДО, батькам наших вихованців за спільну допомогу у забезпеченні функціонування закладу. Обіцяю, що буду надалі працювати над вирішенням проблем, над всім тим, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дошкільнятам, з метою створення затишку та комфорту для всіх учасників освітнього процесу.

 

Звіт керівника комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №4

Козятинської міської радиВінницької області»
Людмили МИХАЙЛОВСЬКОЇ
перед трудовим колективом та громадськістю 
за 2022-2023 навчальний рік

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівників навчальних закладів.
Мета звітування: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.
Завдання звітування:
1.   Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом освіти.
2.     Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління  закладом освіти.
Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської  міської ради Вінницької області» для дітей від 2 до 6 (7) років з групами загального розвитку.
Розташований за адресою м. Козятин, Хмільницький район, Вінницька область, вул. Героїв Майдану, буд. 8. Тел.: (04342) 5-25-47; Е-mail: malyatko.k@gmail.com сайт: malyatkok.wixsite.com/mysite.
Розрахований на 115 місць з 10,5 годинним режимом роботи (з 7-30 до 18-00) та 3-х разовим харчуванням. Всього  заклад розрахований на 6 груп,  з яких 1 – група раннього віку, 5 – садових груп. На превеликий жаль, жорстока війна, яка увірвалась до нас, не дала можливості розпочати навчальний рік, як завжди. Вихованці старших груп не мали можливості відсвяткувати випускні святкові ранки належним чином.
У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської  міської ради Вінницької області» спрямовував свою діяльність відповідно до пріоритетів змістового наповнення освітнього процесу:
- Створення освітнього середовища, вільного від будь якого насильства та дискримінації, в якому спрямована робота з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, реалізуються права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціальна адаптація та підготовка до отримання наступного рівня освіти;
-  Забезпечення якісної освіти шляхом інтегрування освіти для сталого розвитку в освітній процес;
-  Удосконалення роботи щодо модернізації системи фізичного виховання через різні форми рухової активності та основ валеологічної культури.
Відповідно до річного плану роботи на 2022-2023 р.р., ключовими завданнями над якими працював колектив закладу в 2022-2023н. р. були:
- опанування педагогами змісту державного стандарту дошкільної освіти, сучасного програмно-методичного забезпечення, що сприяє інноваційній спрямованості освітнього процесу;
- формування у дітей необхідних компетенцій, навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі шляхом створення  багатофункціонального, варіативного, доступного, безпечного предметно-просторового середовища, сприятливого  для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини;
- сприяння розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками  національно - патріотичного виховання;
- організація ефективної співпраці з працівниками з питань підтримки психологічного комфорту у ЗДО та забезпечення емоційного благополуччя здобувачів дошкільної освіти;
- створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, в якому спрямована робота з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціальна адаптація та підготовка до отримання наступного рівня освіти.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
«Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської  міської ради Вінницької області» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, зокрема: Конституції України, Законів України «Про освіту» від  05.09.2017 року № 2145-VIII, «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-III (із змінами), Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року  № 305 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 №86), тощо та інших розпорядчих документів.
Статут ЗДО №4 Козятинської міської ради, затверджений рішенням 25 (п) сесії 8 скликання №875-VІІІ від 08.06.2022 р., відповідає Положенню про заклад дошкільної освіти та чинному законодавству. Складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської міської ради визначений як юридична особа.
Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей. Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності. Спілкування, навчання та ведення документації здійснювалося державною мовою.
В закладі обладнано методичний та медичний кабінети,  музична зала, спортивний та ігрові майданчики. Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
Відрахування дітей із ЗДО, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснювалося відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти. Дошкільнят, які тривалий час не відвідують заклад дошкільної освіти без поважних причин немає. Середньорічне відвідування вихованців не виходить за межі граничної наповнюваності груп.
Станом на 01 червня 2023 року, враховуючи воєнний стан в Україні, ЗДО №4 відвідує 59 дітей і працює 3 групи  та на черзі в закладі дошкільної освіти перебуває 53 дитини.

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Заклад забезпечений педагогічними кадрами на 85% (вакансія музичного керівника та вихователя) і технічним персоналом на 83% (вакансія помічника вихователя). Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 27 (з них 1 працівник мобілізований). З них педагогів – 11. За рівнем кваліфікації педагоги мають такі кваліфікаційні категорії:  категорія «спеціаліст» – 2 педагоги, 11 тарифний розряд – 9 педагоги.
За рівнем освіти педагоги мають:  вищу педагогічну освіту - 2 педагогів. Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація   працівників.  Адміністрацією закладу достатня увага приділяється організації проведення атестації педагогічних працівників, відповідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Складено перспективний план атестації педагогічних працівників. Адміністрацією відвідуються навчальні заняття, вивчається система роботи педагогів, творчі звіти педагогів заслуховуються на засіданні педагогічної ради. У 2022-2023 н.р. були проатестовані на підтвердження 11 тарифного розряду двоє педпрацівники – Ірина КИРИШУН та Олена АЛЄКСЄЄВА .
Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є курсова перепідготовка. В 2022-2023 навчальному році І етап курсової перепідготовки пройшли вихователі: Олена ТІТАРЧУК, Людмила ВОЛЧОК, Олена РЕЙНВАЛДЕ.  Складено перспективний план проходження курсової підготовки педагогів.


3. ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ
Система дошкільної освіти спрямовується на розвиток дитини. У Державному стандарті дошкільної освіти вперше визначено не лише стандартизовані вимоги до дитини, а й окреслено обов’язкові умови, які забезпечуватимуть досягнення бажаного результату.
Очікувані результати оновленого Базового компонента дошкільної освіти - це забезпечення підвищення якості дошкільної освіти в Україні та відповідність її міжнародним стандартам. На сьогоднішній день оцінювання якості дошкільної освіти є одним з пріоритетних завдань відповідно до Програми діяльності Уряду.
Щодо організації освітнього середовища, то воно  вибудується таким чином, щоб забезпечити багаторівневу систему умов для поетапного гармонійного розвитку та соціального зростання дитини; залучення комплексу ресурсів: матеріально-технічних, програмно-методичних, особистісних, технологічних, що забезпечують освітній процес ЗДО. Адже освітнім середовище ЗДО стає тільки тоді, коли виконує свої основні завдання: забезпечує розвиток дітей дошкільного віку, охорону та збереження їхнього здоров’я, здійснює корекцію недоліків розвитку, враховує особливості розвитку та саморозвитку. І основною умовою при цьому є особистісно орієнтована взаємодія дитини і педагога, у процесі якої відбувається засвоєння соціокультурного досвіду, індивідуальний педагогічний супровід. В умовах нашого ЗДО різні види освітнього простору доповнюються предметно-розвивальним середовищем, яке презентовано у вигляді взаємозв’язаних  складових єдиного комплексу і разом з тим достатньо самостійних структур, оформлених в осередки.
Критерії оцінювання якості освітнього середовища в ЗДО №4 Козятинської міської ради:
ергономічність педагогічних зусиль (наскільки оптимальний та раціональний розподіл усіх видів форм життєдіяльності дошкільників з погляду збереження їх здоров’я, відповідності пріоритетним видам діяльності у цей віковий період. Водночас важливо і те, наскільки певна організація освітнього процесу оптимальна для збереження життєздатності, фізичних і психічних  зусиль самого педагога);
технологічність освітнього процесу (системність у плануванні та організації освітньої діяльності та реалізації конкретних цілей освіти, а також відтворюваність і можливість варіативного застосування моделі освітнього процесу, свідомий вибір  педагогами методів і засобів розвитку, виховання, навчання, що відповідає освітнім завданням);
характер взаємодії дорослих і дітей (ціннісне ставлення до дитини, урахування інтересів, потреб, можливостей дітей  в процесі планування та організації всіх форм і видів дитячої діяльності, надання їм можливостей вибору, побудова взаємодії педагога з дітьми на засадах партнерства).
Наші напрацювання по внутрішній системі забезпечення якості освіти є  початковим інструментарієм управління якістю освіти в ЗДО №4 Козятинської міської ради та висвітлені в Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти №4 Козятинської міської ради.

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Освітній процес в ЗДО будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і  науки України.
Використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2021/2022 навчальному році. А саме:
Комплексні:
-         Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» /наук.кер.
проекту В.О.Огнев’юк; методичні рекомендації до Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»;
-         Парціальна  альтернативна програма “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт”.
У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив працював над методичною темою: «Створення умов повноцінного та всебічного розвитку творчої особистості. Вироблення навичок здорового способу життя».
Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.
Організацію та керівництво методичної роботи в закладі здійснює вихователь-методист Тетяна ШЕВЧУК на рівні сучасних вимог. Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.
На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів.  Крім педагогічних рад, консультацій, проводились засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.
Впродовж 2022-2023 навчального року було проведено чотири педагогічні ради. На педагогічних радах розглядалися актуальні питання, зокрема:
- «Про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО №4 Козятинської міської ради» 24.10.2022.
- «Про розгляд пропозицій  педагогічних працівників до плану підвищення кваліфікації на 2023 рік та  затвердження  плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО №4 Козятинської міської ради» 16.01.2023.
- «Про обговорення та затвердження плану реагування на надзвичайні
ситуації.
   «Про алгоритм дій вихователів та відповідальних осіб при отриманні
сигналу «Увага всім! Повітряна тривога»
   «Про обговорення та затвердження річного плану роботи ЗДО №4
Козятинської міської ради на 2022-2023 н.р.»
  «Про моніторинг знань дітей середньої та старшої групи.» 14.03.2023
- «Про атестацію педагогічних працівників у 2022-2023 навчальному році» 03.04.2023.
- «Про особливості планування та організацію роботи влітку 2023 року»
   «Про  цілісність, системність і послідовність планування й організації освітньої діяльності національно-патріотичного змісту»
   «Про результати внутрішнього моніторингу стану освітнього процесу, виконання вимог освітньої програми» 31.05.2023
Впродовж трьох місяців роботи у закладі дошкільної освіти були проведені та відвідані наступні заходи:
- Задля наступності між ЗДО і школою зустрічали школярів-артистів
КЗ «Ліцей №1 ім.. ТШевченка Козятинської міської ради» з казкою «Лісова школа»
- Провели до свята Великодня різні форми роботи з дітьми;
- Відвідали заходи на центральній площі міста в день Військової служби
правопорядку в Збройних Силах України;
- Проведено Тиждень безпеки дитини;
- Задля наступності між ЗДО №4 Козятинської міської ради і школою для старших дошкільників була організована екскурсія до КЗ «Ліцей №1 ім.. ТШевченка Козятинської міської ради» 
- До дня матері підготовлено відеопривітання.
Безмежно вдячні батькам за активну батьківську позицію, за зворотній зв’язок з закладом. Ви своєю роботою подаєте приклад іншим, надихаєте на нові справи, звершення, наближаєте нас до такої довгоочікуваної перемоги.
Все буде Україна!
Налагоджена робота батьківських груп. Батьки надають посильну допомогу закладу, допомагають в облаштуванні ігрових ділянок, проведенні ремонтних робіт, закупівлі іграшок, мийних засобів, засобів гігієни.
Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги педагогам. Адміністрацією закладу дошкільної освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Постійного контролю вимагали питання охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, нарадах при керівникові, виробничих нарадах. Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. За результатами комплексної і тематичних перевірок оформлено довідки.
Аналіз роботи закладу освіти свідчить про те, що не всі поставленні завдання були виконані в зв’язку з військовим станом в Україні, а також через довготривалу дистанційну роботу ЗДО №4 Козятинської міської ради. На наступний навчальний рік робота має бути спланована так, аби всі поставленні завдання були виконані в повному обсязі. Також необхідно впроваджувати інноваційні методики з метою підвищення результативності освітнього процесу, впроваджуючи  в освітній процес ІТ-технології.

5. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА, ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ТА ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ
Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.
На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в ЗДО розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.
Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводилися вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструвалися у відповідних журналах, видавалися накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.
6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
В 2022-2023 навчальному році колектив ЗДО №4 Козятинської міської ради продовжував роботу щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей: групи раннього віку – 1 раз у місяць, інші групи – 1 раз у квартал. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії та оформлялися листи здоров’я усіх груп закладу дошкільної освіти.
Систематично проводиться моніторинг захворюваності дітей в ЗДО.
7. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ
Здоров’я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Правильна організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти  набуває особливої актуальності через високий показник охоплення дошкільною освітою дітей від 2 до 6 років. Саме тому в закладах дошкільної освіти впроваджена Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – система ХАССП, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Головним завданням системи ХАССП у ЗДО є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів комірником і до моменту видачі готової страви.
В закладі   створено робочу групу, розподілено обов’язки між членами групи, розроблено програми-передумови (основних умов і видів діяльності, що є необхідними для підтримання гігієнічних умов на всіх етапах ланцюга виготовлення харчових продуктів) та блок-схем до технологічних процесів.
Організація харчування ведеться відповідно до чинного законодавства. За 2022-2023 навчальний рік за результатами перевірок  Держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень в організації харчування дітей не виявлено.
Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково-обгрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено примірне 4-тижневе сезонне меню,  погоджене із заступником начальника  управління – начальником відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Хмільницького районного управління В.В.Кравцем та затверджене директором ЗДО. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного двотижневого меню складається меню-вимога.
З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.
Вартість харчування на 1 дитину в день з 20.01.2023року, відповідно до рішення виконавчого комітету Козятинської міської ради від 20.01.2023 р. №13, для дітей віком від 1 до 4 років  становить  47 грн., а для дітей  від 4 до 6 років – 66 грн. та установлено батьківську плату у розмірі 50% від повної вартості, а саме: для дітей віком від 2 до 4 років – 23.50 грн.; для дітей від 4 до 6 (7) років – 33.00 грн.
Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко  псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.
Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі,  затвердженого директором ЗДО. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.
З метою контролю за виконанням затвердженого набору продуктів, сестрою медичною ведеться журнал обліку виконання норм харчування, дотримання яких здійснюється відповідно до нормативних документів та у межах відповідних бюджетних призначень.
Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час  вживання  їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).
В закладі дошкільної освіти у відповідності до річного плану здійснюється контроль за організацією та  якістю харчування, правильною кулінарною обробкою продуктів, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю та дотриманням термінів зберігання продуктів харчування, який здійснювався сестрою медичною та завідувачем.
В 2022-2023 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій. Станом на 15 березня 2023 року безкоштовно харчувалися діти – 9 дітей - батьки яких приймали участь в бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції; 3 дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». За 4 дітей з багатодітних сімей батьки сплачують 25% вартості плати за харчування.
8. ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Фінансова діяльність закладу дошкільної освіти впродовж 2022-2023 н.р. була спрямована на покращення, удосконалення і модернізацію матеріальної бази ЗДО, створення належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу.
В рамках підготовки до 2022-2023 навчального року спільними зусиллями працівників закладу, батьків та адміністрації ЗДО виконано ряд заходів, спрямованих на покращення матеріальної бази.
Для виконання цих заходів використані бюджетні кошти на придбання:
миючі та засоби для чищення ;
паперові рушники;
антисептик АХД та деззасіб 
дератизацію та дезинфекцію приміщень;
курси цивільного захисту;
проведення медичного огляду;
технічне обслуговування вогнегасників;
обслуговування системи очистки води (картриджі);
телекомунікаційні послуги;
кошти не заборонені законодавством:
поточний ремонт групових приміщень та території;
канцелярські товари;
заміну піску в пісочницях;
господарчі товари;
миючі засоби;
витратні матеріали для копіювальної та оргтехніки.
З метою підготовки до нового 2023-2024 навчального року також спільними зусиллями адміністрації, батьків та працівників закладу дошкільної освіти плануємо провести певні заходи, зокрема:
Виконати:
- підготовка укриття для забезпечення вимог функціонування закладу;
- завершення ремонту І молодшої групи;
- впорядкування ігрових майданчиків усіх вікових груп, фарбування обладнання;
- фарбування та дезинфекція овочесховища;
-  вимірювання контуру заземлюючих пристроїв, опору ізоляції силових та
освітлювальних електроприладів;
- повірка електронних ваг,
- повірка термометрів та монометрів ,
Закупити:
- меблі для І молодшої групи (ліжка);
- мийні  засоби та засоби чищення та дезінфекції;
- медикаменти та перев’язувальні матеріали;
Від імені всього колективу закладу і наших вихованців хочу подякувати засновнику закладу – Козятинській міській раді, управлінню освіти та сплрту Козятинської міської ради, працівникам ЗДО, батькам наших вихованців за спільну допомогу у забезпеченні функціонування закладу. Обіцяю, що буду надалі працювати над вирішенням проблем, над всім тим, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дошкільнятам, з метою створення затишку та комфорту для всіх учасників освітнього процесу.

 

ЗВІТ

 перед батьківською громадськістю

 за 2021-2022 навчальний рік

директора комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №4 Козятинської міської радиВінницької області»

 

Війна Росії проти України вмить докорінно змінила життя всіх українців. Ми завершуємо 2021-2022 навчальний рікв умовах воєнного стану в Україні. Розпочинали навчальний рік 1 вересня 2021 року в умовах карантину: карантинні заходи були системними і нам необхідно було працювати в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом: у жовтні 2021 року було призупинено навчальний процес у ІІ молодшій  групі на 14 днів (вихователі Ірина КИРИШУН та Олена РЕЙНВАЛДЕ). 

Та, не зважаючи на ці обставини, заклад продовжував працювати згідно річного плану роботи до 24 лютого 2022 року.Відповідно до листа МОН України від 25.02.2022 р. №1/3277-22 «Про організацію освітнього процесу» за запровадження воєнного стану на території України, освітній процес у ЗДО №4 тимчасово припинено.

         З огляду на зроблену роботу, хочу подякувати всім за співпрацю: працівникам ЗДО №4, батькам та дітям. Наша співпраця – запорука перемоги та  успіху кожної дитини і нашого закладу в цілому.

         Рішенням 25(п) сесії 8 скликання №872-VIII від 08.06.2022 року  Козятинської міської ради назву нашого закладу змінено на комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти № 4 Козятинської міської ради Вінницької області», що є правонаступником Дошкільного навчального закладу № 4 Козятинської міської ради, який створено на підставі Рішення виконавчого комітету Козятинської міської ради від 01.06.2001 р. № 206. Скорочена назва: «ЗДО № 4 Козятинської міської ради».

Як керівник, у своїй діяльності керувалася Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України (далі – Положення), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року за № 305, іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами МОН, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування,  власним статутом, затвердженим рішенням цієї ж сесії.

Аналіз діяльності закладу дошкільної освіти №4

Козятинської міської ради

за 2021-2022навчальнийрік з визначеннямрічнихзавдань на майбутнійперіод.

 

Заклад дошкільної освіти № 4 знаходиться за адресою: вул. Героїв Майдану, 8, м.Козятин, тел. 5-25-47.

Заклад дошкільної освіти діє згідно з Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими та робочими інструкціями, інструктивно-методичним листом «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі», «Базовим компонентом дошкільної освіти».

Заклад дошкільної освіти підпорядкований управлінню освіти та спорту Козятинськоїміської ради. Працював до 24 лютого 2022 року за 10,5 годинним режимом, який відповідає запитам батьків, індивідуальним потребам дитини, відповідно до Статуту, з урахуванням особливостей мікрорайону: 7.30-18.00 з п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні – субота, неділя, святкові дні.

В закладі дошкільної освіти функціонувало 6 груп. Укомплектованість груп сформована за віком дітей індивідуальними потребами та з урахуванням запитів батьків.

Матеріальна база закладу дошкільної освіти у задовільному стані. Фінансове зміцнення відбувалося за рахунок коштів міської ради.

М’яким інвентарем дошкільний заклад забезпечений на 90%.

Кожна група має по два комплекти постільної білизни, всі групи забезпечені рушниками, в умовах карантину діти та працівники користувалися паперовими рушниками.

Утримання та облаштування будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих закладів дошкільної освіти.

Територія закладу дошкільної освіти №4 має задовільний естетичний вигляд, озеленена,повністю огороджена( паркан в окремих місцях потребує заміни, ворота також потребують заміни).

Ігрові та спортивний майданчики підтримуються в задовільномустані. Спортивні споруди на спортивному майданчику не можуть використовуватися і потребують заміни. Силами батьків відремонтовано та поповнено обладнання ігрових майданчиків. Обладнання безпечне у використанні, пісок завозиться в літній період. Прибирання майданчиків  та території ЗДО №4 здійснюється щоденно. За потребою здійснюється викос трави.

Склад педагогічного колективу на 1 вересня 2021 року становить 13 педагогів.

Очолює ЗДО №4 директор – Людмила МИХАЙЛОВСЬКА, яка має вищу освіту, педагогічний стаж – 27 р., стаж на займаній посаді – 1 рік

Вихователь-методист – Тетяна ШЕВЧУК, освіта – вища, педагогічний стаж – 13 р., стаж на займаній посаді – 1 рік

Медична сестра старша – Людмила ПАЦАНОВСЬКА, освіта – середня спеціальна, стаж – 22 р.

ЗДО №4 здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік і період оздоровлення.

Організація освітнього процесу в ЗДО №4 здійснюється відповідно до ЗаконуУкраїни «Про дошкільну освіту»,«Базового компонента дошкільної освіти», програми «Дитина» і спрямована на реалізацію основних завданьЗДО.

За минулий навчальний рік курсову підготовку при КНВЗ «ВАБО» педагоги   проходили, відповідно до графіку проведення курсової підготовки: Людмила МИХАЙЛОВСЬКА, Тетяна ШЕВЧУК, Тетяна БРАТКОВА, Ірина КИРИШУН, Наталія ЗЛАТОГУРСЬКА.

Виконуючи завдання Програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», педагогічний колектив поглиблено працював у 2021-2022н.р. над вирішенням проблеми: «Створення умов повноцінного та всебічного розвитку творчої особистості. Вироблення навичок здорового способу життя».

Пріоритетні напрямки роботи ЗДО №4 були спрямовані на реалізацію таких завдань:

  • Продовжувати роботу щодо розвитку комунікативно-мовленнєвої активності дітей дошкільного віку;

  • формувати логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку;

  • продовжувати роботу по створенню й підтримці сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника, як гарант готовності до НУШ та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

 

З метою вирішення освітніх завдань з розвиткутворчих здібностей вихованців та компетентної особистості, було проведено педагогічні ради:

1.  « Шляхи організації освітнього процесу, спрямованого на всебічний розвиток особистості дитини», де розглядались питання актуальності проблеми, використання сучасних освітніх технологій для організації освітнього процесу та розвитку особистості дошкільників, про казку в сучасній педагогічній практиці та чинники розвиткухудожньо – творчих здібностей у театралізованій діяльності.

2.  «Розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності» де розглядались питання особливості розвитку мовленнєвих та комунікативних умінь та мислення дітей дошкільного віку,  використання дидактичних та логічних ігор як засіб розвитку математичних здібностей, про формування  сенсорно – пізнавальної та математичної компетентності дітей раннього віку через роботу з батьками.

З метою успішної реалізації даних завдань з педагогами проводилися різні форми методичної роботи:  семінари – «Можливості освіти в сучасному ЗДО: розвивальне середовище»  ( вихователь – методист Тетяна ШЕВЧУК),«Діагностика і формування виразності мовлення старших дошкільників» (вихователь – методист Тетяна ШЕВЧУК).Щомісяця проводилось засідання творчої групи, що працювала над темою «Патріотичне виховання особистості в умовах розвитку української державності» (склад творчої групи : керівник-  вихователь –методист  Тетяна ШЕВЧУК вихователі – Тетяна БРАТКОВА, Олена ТІТАРЧУК,  Людмила ВОЛЧОК, Тетяна СТЕЦЮК, Ірина КИРИШУН).

         Для розширення та збагачення знань педагогів щодо організаційно – педагогічної роботи були надані консультації: «Коротко про STREAM» (вихователь- методист Тетяна ШЕВЧУК «Цікаво та весело щодня» (вихователь Олена РЕЙНВАЛДЕ) «До дитсадка підстрибом! Особливості адаптації дітей раннього віку до умов закладу дошкільної освіти» (вихователь Наталія ЗЛАТОГУРСЬКА), «Розвиваємо творчий потенціал дітей  під час прогулянки» (вихователь Тетяна СТЕЦЮК), «Гра, як провідна діяльність і форма організації творчого життя дошкільників» ( вихователь – методист Тетяна ШЕВЧУК.), «Готовність дитини до НУШ: важливі аспекти» (вихователь Тетяна БРАТКОВА)

Активізація діяльності педагогічних працівників ЗДО №4 здійснювалася на основі діагностичної роботи через колективний перегляд  підсумкових занять з логіко-математичного та сенсорно-пізнавального розвитку «У пошуках казок» (вихователь Олена ТІТАРЧУК.), «Геометричні фігури» (один, багато, мало)» (вихователь  Ірина КИРИШУН), «Геометричні фігури» (вихователь Людмила ВОЛЧОК) інтегроване заняття «Подорож у потязі» (вихователь Анна ПРОНІНА), з розвитку мовлення «На гостині у звірят» (вихователь Тетяна СТЕЦЮК), інтегроване заняття «Лісова школа» (вихователь Олена РЕЙНВАЛДЕ), інтегроване заняття «Як навчаються звірята» (вихователь Олена АЛЄКСЄЄВА),   інтегроване заняття з економічного виховання «Бережливість - внутрішня потреба» (вихователь Тетяна БРАТКОВА), з конструювання «Високі башточки» (вихователь Наталія ЗЛАТОГУРСЬКА), заняття з STREAM-освіти «Потроху про жабку» (вихователь  Ірина КИРИШУН).

Впродовж 2021-2022 н.р. в ЗДО здійснювався методичний супровід освітнього процесу відповідно Державного Стандарту  та редакцією БКДО, освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Протягом року педагоги в своїй практичній діяльності використовують на заняттях елементи інноваційних технологій: «Ранкові зустрічі», «Піскотерапія», «Використання мнемотаблиць під час складання описових розповідей», «Використання шумових інструментів за методикою К.Орфа»,«Використання степ платформ під час занять з фізичної культури».

         Також протягом року проведено ряд тематичних тижнів : «Тиждень державності», «Святами і обрядами багата Україна», «Місячник  цивільного захисту», «Тиждень ОБЖД».

Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони мали науково-методичний і пізнавальний характер, були спрямовані на усунення недоліків, допущених в питаннях організації навчально-виховного процесу. Найбільш вдало пройшли інформаційно-методичні хвилинки, які дали змогу молодим педагогам ознайомитися з досвідом роботи педагогів-наставників.

Проблемою залишається відсутність інструктора з фізичної культури в штатному розкладі ЗДО №4.

Резервом в роботі педагогічного колективу щодо зміцнення здоров’я дітей залишається впровадження нетрадиційних форм оздоровлення дітей шляхом проведення оздоровчих комплексів, шляхом налагодження тісної взаємодії з батьками, дітьми, педагогами.

         Отже річний план методичної роботи був реальним, дозволив досягти поставлених цілей.

         З метою виконання річних завдань в закладі дошкільної освіти №4 використовувалися різні види вивчення життєвої компетенції : тематичне, комплексне, оглядово-оперативне,порівняльне, персональне.

Результати вивчення обговорювались на педагогічних  радах.

         Поряд з позитивними напрацюваннями в роботі є проблеми, на розв’язання яких потрібно акцентувати увагу в новому навчальному році:

1. Продовжувати роботу щодо формування здоров’язбережувальних навичок  у дошкільників та їх батьків (збереження життя і здоров’я в умовах воєнного стану).

2. Інтегрований підхід до питань мовленнєвого виховання через усі види діяльності.

3. Впроваджувати інтерактивні форми і методи навчання педагогів з метою зростання педагогічної майстерності.

Станом на сьогодні ЗДО №4 Козятинської міської ради працює без дошкільнят. Силами працівників та небайдужих батьків здійснюється поточний ремонт приміщень: холодного цеху, комор та підсобного приміщення для працівників харчоблоку , коридору І поверху, вхідних коридорів І поверху.

Працівники ЗДО спільно з батьками ремонтують найпростіше укриття: залито підлогу, оброблено та заклеєно стелю, побілені стіни.

 

           Мої слова подяки всім батькам за постійну підтримку та реальну допомогу  у вирішенні важливих питань діяльності ЗДО. Колектив ЗДО №4 Козятинської міської ради і надалі буде працювати, щоб забезпечити належні умови життя, виховання та розвитку наших здобувачів дошкільної освіти.

bottom of page